اسکارهیل

سیلیکون درمانی

آیا در مورد سیلیکون (Silicone) اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانستید که سیلیکون تراپی به عنوان استاندارد ترین روش درمان اسکار شناخته شده است؟ درباره نقش سیلیکون در درمان جای زخم چه می دانید؟ سیلیکون برای پوست چه سودی دارد؟

مولکول سیلیکون ثابت کرده که در درمان قدیمی ترین و عمیق ترین اسکار ها نیز موثر است. بعد از اینکه زخم بسته شد و دیگر اثری از ترشح و خونریزی در ناحیه اسکار نبود، می توانید برای از بین بردن جای زخم از درمان از طریق سیلیکون استفاده کنید.

اسکار ها چگونه شکل می گیرند؟

بعد از ایجاد زخم یا برش جراحی، زخم بسته شده و اسکار شروع به شکل گرفتن می کند. به محض اینکه پوست فرآیند احیای خود را شروع می کند، تبخیر سطحی و از بین رفتن رطوبت در ناحیه آسیب دیده آغاز می شود. این فرآیند ممکن است تا 2 سال به طول بیانجامد.

از دست دادن رطوبت باعث خشک شدن پوست می شود، در نتیجه بدن به سلول های اطراف اسکار دستور تولید کلاژن بیشتر می دهد، این روش برای مقابله با خارج شدن رطوبت در ناحیه اسکار است. هر چقدر که آب و رطوبت در این ناحیه کم تر شود، کلاژن بیشتری تولید می شود که در نتیجه آن، اسکار شما برجسته تر خواهد شد. اسکار های برجسته و برآمده اگر درمان نشوند تبدیل به اسکارهای کلوئیدی خواهند شد.

سیلیکون چطور به درمان اسکار کمک می کند؟

وقتی که نوار سیلیکونی یا ژل سیلیکونی را روی جای زخم می گذارید باعث می شود که آب و رطوبت از دست رفته جبران شده و کلاژن، هدفمندتر ترشح شود. سیلیکون با جلوگیری از تبخیر رطوبت از سطح اسکار باعث جلوگیری از برجسته تر شدن و بزرگ تر شدن آن می شود. در نتیجه اسکار شما مسطح و نرم خواهد شد. همچنین اگر از نوار های سیلیکونی استفاده کنید باعث جلوگیری از ورود باکتری های مضر به سطح اسکار می شود.

 

نوار های سیلیکونی اسکار اف ایکس

نوار های سیلیکونی به عنوان بهترین محصول برای درمان جای زخم و سوختگی شناخته می شوند.

این نوار ها حتی در درمان زخم های بالای 16 سال نیز کارایی خود را ثابت کرده اند و برای انواع پوست ها قابل استفاده هستند. این نوار ها در درمان اسکار های ناشی از سوختگی، جراحی و حتی در درمان بدترین اسکار های کلوئیدی و هایپرتروفیک موثر هستند.

علاوه بر این، این نوع درمان برای مسطح شدن سطح پوست و کند شدن روند پیشرفت اسکار نیز بسیار موثر است.

نوارهای سیلیکونی اسکار-اف-ایکس در شکل ها و سایز های متنوع برای درمان انواع جای زخم در نواحی مختلف پوست بیمار تولید می شوند. هر نوار، بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و دارای یک سمت چسبنده می باشد که به راحتی قابل استفاده است و قابل اعمال بر هر ناحیه از پوست که اسکار وجود داشته باشد، می باشد.

اگر به مدت 1 الی 4 ماه، هر روز از این روش درمان استفاده کنید جای زخم شما برای همیشه از بین خواهد رفت.

ژل سیلیکونی رژواسیل

ژل سیلیکونی رژواسیل حاوی ترکیبی از سیلیکون، ویتامین C، روغن شترمرغ (emu oil) و یک ترکیب شیمیایی کمیاب به نام اسکوآلن (squalene) است که باعث بهبود اسکار می شود. سیلیکونی که در ژل رژواسیل به کار رفته، مانند سیلیکون موجود در نوار های سیلیکونی عمل می کند، یعنی کمبود رطوبت در نواحی اسکار را جبران کرده و ترشح کلاژن در آن نواحی را کاهش می دهد که همین امر باعث بهبود ظاهر اسکار می شود.

اکثر ژل های سیلیکونی موجود در بازار دارای مولکول سیلیکون با غلظت پایین هستند. در حالی که ژل سیلیکونی رژواسیل دارای یک ترکیب منحصر به فرد است که حاوی مولکول سیلیکون خالص با غلظت بالا جهت جلوگیری از تبخیر رطوبت از سطح پوست و سه ماده درمانی فعال دیگر جهت بازگشت رطوبت به ناحیه آسیب دیده می باشد.

ژل سیلیکونی رژواسیل یک درمان جایگزین برای نوار های سیلیکونی است که در سایز های 10 و 30 گرم تولید می شود. این درمان آسان و ارزان راهی برای بهبود جای زخم شما بدون نیاز به جراحی است.

 

ژل رژواسیل و نوار سیلیکونی اسکار اف-ایکس

 

نحوه استفاده از محصولات سیلیکونی

همیشه برای درمان جای زخم با پزشک خود مشورت کنید. معمولا برای درمان سریع و مؤثرتر چند محصول را به ترتیب روی اسکار اعمال می کنند. همه محصولات سیلیکونی کمپانی اسکارهیل برای مقابله با اسکار های مقاوم به درمان قابل استفاده هم زمان هستند. پزشک شما ممکن است از راه حل به خصوصی برای استفاده از ژل، کرم و نوار های سیلیکونی برای بالابردن تاثیرشان بر اسکار، به شما توصیه کند.

مشاورین مجرب کمپانی اسکارهیل به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز برای کمک به ترمیم پوست آسیب دیده شما و از بین بردن انواع ضایعات پوستی به شما مشاوره تخصصی و رایگان می دهند و تا انتهای درمان و ترمیم پوست آسیب دیده تان با شما همراه خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *