دی جی درم

محصولات دی جی درم + تمامی نکات برای از بین بردن جای زخم

یکی از واکنش های طبیعی بدن برای ترمیم پوست آسیب دیده، ایجاد اسکار است. پس نیازی نیست که از جای اسکار بر بدن خود خجالت بکشید. اگرچه ممکن است برخی از اسکارهای شدید برای افراد ناخوشایند باشند اما خوشبختانه محصولات ترمیم کننده بسیار قوی، توسط کمپانی های معتبر تولید شده اند که در از بین بردن اسکار و بازگردادندن سلامتی و زیبایی به پوست، نقش مهمی را ایفا می کنند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد سیلیکون درمانی با محصولات دی جی درم برای از بین بردن جای زخم صحبت کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

سیلیکون درمانی

سیلیکون تراپی یکی از روش های درمان اسکار بوده که حدودا 30 سال است که مورد توجه جامعه پزشکی قرار گرفته است. سیلیکون درمانی معمولا از طریق محصولاتی همچون: ژل یا کرم های ترمیم کننده سیلیکونی یا نوار های سیلیکونی، انجام می گیرد.

به طور کلی می توان گفت سیلیکون تراپی محبوب ترین و موثرترین روش غیر تهاجمی درمان انواع اسکار بوده و به طور پیوسته توسط پزشکان سراسر دنیا تجویز می گردد.اثربخشی سیلیکون در مطالعات بالینی متعددی توسط مراکز معتبر بین المللی به اثبات رسیده است.

در ادامه به معرفی دو محصول ترمیم کننده سیلیکونی از زیر مجموعه محصولات دی جی درم می پردازیم و خصوصیات و نحوه مصرف هر یک را به تفصیل شرح می دهیم.

 

اسکارژل دیجی درم

شرکت داده گستران دنا پس از 2 سال تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی تحت لیسانس شرکت Eskapharma  آلمان، ترمیم کننده ای حاوی جدیدترین و خالص ترین نوع سیلیکون پزشکی به نام PPS (Purified Polymerized Silicone) تولید کرده است. اسکار ژل تنها ترمیم کننده ایرانی دارای گواهینامه CE اروپا می باشد و در طول 2 سال تحقیقات بالینی از جامعه پزشکی بازخورد های فوق العاده ای دریافت کرده است که همین امر این محصول را به جایگزین مناسبی برای ترمیم کننده های خارجی موجود در بازار تبدیل کرده است.

 

اسکارژل دی جی درم

اسکار ژل چگونه جای زخم را ترمیم می کند؟

یکی از محصولات دی جی درم، اسکارژل است که حاوی مقادیر بالای آب در ساختار خود می باشد. در زمان ایجاد آسیب پوستی به علت از دست رفتن قسمتی از بافت اپیتلیال، خروج رطوبت از لایه ی سطحی پوست افزایش می‏ یابد. در این مقطع، اسکارژل به دلیل وجود سیلیکون، نقش یک آب رسان را ایفا کرده و علاوه بر جلوگیری از خروج بی‏ رویه رطوبت بخشی از رطوبت از دست رفته را نیز جبران می‏ کند.

سیلیکون به فرم پلیمری هیچ گونه جذب سیستماتیک نداشته و ترکیبی بی ضرر است.

چرا اسکار ژل؟

این محصول دی جی درم فاقد عصاره ‏های گیاهی و حیوانی است؛ هرچند برخی از این عصاره‏ ها دارای خواص درمانی و ترمیمی هستند. عدم وجود این عصاره ها در اسکارژل موجب جلوگیری از ایجاد حساسیت می شود. علاوه بر این می‏ توان به این نکته اشاره کرد که این محصول فاقد هر نوع اسانس از جمله اسانس رایحه ای است. در نتیجه حتی برای ترمیم پوست کودکان یک گزینه ایده آل است.

اسکار ژل دی جی درم  بعد از استفاده، یک لایه نازک انعطاف پذیر و نیمه تراوا روی پوست ایجاد می کند و مانع خروج رطوبت از ناحیه اسکار می شود. این امر باعث می شود که تکثیر کلاژن در ناحیه اسکار متعادل شده و از رشد بیشتر اسکار جلوگیری کند.

 

چند نکته برای استفاده از محصولات دی جی درم
 • برای استفاده از اسکارژل باید ابتدا از بسته بودم زخم اطمینان حاصل کنید، دقت کنید که زخم باید کاملا بسته و عاری از هرگونه ترشح باشد.
 • در صورت بخیه شدن جای زخم حتما بعد از کشیدن یا جذب شدن بخیه ها از اسکار ژل استفاده شود.
 • محصولات برند دی جی درم حاوی 100% سیلیکون طبی خالص هستند، که شامل ژل سیلیکونی و شیت سیلیکونی می باشند.

این محصول دارای تاییدیه CE اروپا می باشد و در درمان انواع اِسکار موثر است، از جمله:

 • Keloid Scars (آثار زخم هاى کلوئیدى)
 • Surgical Scars (آثار زخم هاى جراحى)
 • Hypertrophic Scars (آثار زخم هاى برجسته)
 • Traumatic Scars (آثار زخم هایی که بر اثر ضربه ایجاد شده اند)
 • Burn Scars (آثار زخم های سوختگى)
 • Acne Scars (آثار به جاى مانده از جوش هاى پوستى)
 • Stretch Marks (خطوط حاملگى و چاقى)

 

ویژگی های ژل ترمیم کننده سیلیکونی دی جی درم

 •     ژل تخصصی درمان انواع اسکارهای جدید و قدیمی
 •     مناسب انواع پوست
 •     مناسب جهت استفاده بر روی پوست کودکان
 •     قابل استفاده برای مادران باردار و شیرده
 •     مقرون به صرفه
سیلیکون درمانی
روش مصرف اسکارژل دی جی درم
 • اِسکارژل باید روزانه 2 الی 3 بار یک لایه نازک بر روی پوست تمیز و خشک استفاده شود.
 • در اسکارهای قدیمی ممکن است دوره درمان طولانی تر شود، در نتیجه نظم در مصرف و تکمیل دوره درمان ضروریست.

 

نوار سیلیکونی دی جی درم

نوارهاى سیلیکونى پوششى نیمه تراوا هستند که از پلیمرى به نام “پلـى دى متیــل سیلـوکســان (PDMS)” تشکیــل شـده انـد و الاستیسیتــه آن ها مشابـه پوسـت است. از زمـان کشف خواص درمانى سیلیکون در سال 1982 نوارها و پمادهاى سیلیکونـى جهت کاهـش انـدازه، سفتـى، قرمـزى و خـارش ناشـى از اسکـارهاى هایپرتروفیک و نیز پیشگیرى از بروز آن ها به میزان وسیعى به کار رفته اند. نوارهاى سیلیکونـى دی جی درم باعث نرم شدن، ناپدید شدن و همسطح شدن اسکار با پوست اطراف آن و همچنین کاهش مقدار Hyperpigmentation سطح اسکار مى گردد.

نحوه عملکرد نوار سیلیکونی دی جی درم (اسکارشیت)

یکی دیگر از محصولات دی جی درم،  نوار های سيليکونی   هستند که باعث بازگشت 50% از بخار آب و گازکربنیک متصاعد شده از پوست گردیده و موجب ایجاد هایپوکسی در ناحیه می گردد. لذا از طريق ايجاد محيطی مرطوب و بسته که فعاليت مويرگی (آنژیوژنیز) را کم می کند، عمل نموده و توليد کلاژن نامنظم توسط فيبروبلاست ها را کاهش داده و باعث کاهش هايپرتروفی ناحیه اسکار می شود. در طول درمان اسکارها با نوارهای سيلکيونی دیجی درم، اين نوارها باعث ترميم لايه فوقانی از کار افتاده پوست، اسکارهای هايپرتروفيک و کلوئيد و همچنين کاهش فعاليت اضافي ماتريکس سازی بافتی در ناحيه اسکار می گردد.

روش مصرف اسکارشیت دی جی درم

ابتدا پوست، با آب و صابون معمولى شست و شو داده شده و کاملا خشک شود. سپس روکش محافظ پلاستیکى از هر دو طرف نوار سیلیکونى جدا شود و طرف چسبناك آن بر روى اثر زخم چسبانده شود. نوارهاى سیلیکونى یکبار مصرف نیستند و در تمام دوره درمان قابل شست و شو و استفاده مجدد مى باشند. براى حداکثر اثر بخشى بهتر است نوار سیلیکونى دی جی درم درطول روز بین 8 تا 12 ساعت بر روى پوست چسبانده شود و در طى ساعات دیگر شبانه روز می توان از اسکار ژل دی جی درم 3 الى 4 بار استفاده گردد.

 

موارد منع مصرف نوار سیلیکونی دی جی درم
 • در صورت داشتن سابقه حساسیت به سیلیکون (یا مشتقات سیلیکونی) استفاده نشود.
 • روی زخم‌هایی که هنوز بهبود نیافته‌اند، استفاده نشود.

 

شیت سیلیکونی دی جی درم
کلام آخر

به طور کلی می توان گفت، سیلیکون درمانی یکی از بهترین روش ها برای درمان اسکار بوده و در درمان انواع اسکار موثر است. این روش درمانی در برخی از موارد می تواند جایگزین درمان های تهاجمی جهت از بین بردن اسکار شود و زیبایی و سلامتی را به پوست بیمار بازگرداند. با محصولات دی جی درم نه تنها اسکار خود را از بین می برید، بلکه سلامت و زیبایی را به پوست خود باز می گردانید.

 

 

برای خرید اسکارژل دی جی درم، اینجا کلیک کنید.
برای خرید نوار سیلیکونی دی جی درم،اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *