مراقبت از پوست

اسکار چیست؟

ممکن است که این سوال برای شما هم پیش بیاید که اسکار چیست؟ اسکار (جای زخم- جوشگاه) نوعی پاسخ طبیعی از سمت بدن ما برای روند بهبود طبیعی زخم، جراحت، سوختگی و سایر تروماهاست. در واقع پوست ما با ساختن بافت جدید خود را سریعا درمان کرده و به وسیله همین بافت ایجاد شده، زخم و فضای ایجاد شده بین بافت ها به دلیل جراحت را می بندد. بافت ایجاد شده توسط پوست از پروتئینی به نام کلاژن ساخته می شود.

اسکارها می توانند شکل و ظاهر متفاوتی داشته باشند و با توجه به میزان جراحت، در سایزهای مختلفی خود را نشان دهند. بعضی از این اسکارها می توانند بزرگ و دردناک باشند و برخی حتی قابل مشاهده نیز نباشند. اسکارها در افرادی با پوست تیره یا خیلی روشن بیشتر خود را نشان می دهند. همچنین در نقاطی از بدن که بیشتر در معرض دید هستند و نقاطی که درمان آنها به مراتب سخت تر است، ممکن است دیرتر درمان شوند و مدت زمان زیادی بر پوست فرد باقی بمانند.

 

اسکار چیست و چگونه به وجود آید؟

در پاراگراف قبل خواندیم که اسکار چیست. حال بیایید در مورد چگونگی به وجود آمدن آن صحبت کنیم. در واقع اسکار زمانی به وجود آید که لایه زیرین پوست (لایه زیر اپیدرم) آسیب می بیند و بدن می خواهد آن را درمان کند. در اینجا بدن شروع به تولید پروتئینی به نام کلاژن کرده و از لایه زیرین (لایه زیر اپیدرم، درم و لایه های بالایی) شروع به ترمیم می کند. در این جاست که اسکار شکل می گیرد و ممکن است با پوست طبیعی ما اختلاف سطح یا حتی رنگ داشته باشد.

اسکارها در انواع مختلفی به وجود می آیند. برای اطلاعات بیشتر می توانید بلاگ انواع اسکار را مطالعه کنید.

 

آشنایی با لایه های پوستی

چگونه از شر اسکارها خلاص شویم؟

وجود اسکار بر پوست، به خصوص در نواحی از بدن که در معرض دید است، می تواند باعث حس نارضایتی در فرد شود. خبر خوب این است که راه درمان قطعی اسکار کشف شده و دیگر جایی برای نگرانی نیست.

حال که می دانید اسکار چیست و انواع آن را شناخته اید، می توانید به راحتی با  ترمیم کننده پوست، آن را درمان کرده و برای همیشه از جای زخم خود خلاص شوید.

شما بسته به نوع پوست و اسکار خود می توانید از نوارهای سیلیکونی، ژل ترمیم کننده و یا کرم سیلیکونی ترمیم کننده پوست استفاده کنید و با تکمیل دوره درمان خود، شاهد درمان اسکار خود باشید.

 

اسکار چیست؟

شما می توانید با مشاورین ما در روزهای کاری، تماس گرفته تا بهترین محصول را برای اسکار، به شما معرفی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *